Igandea, ekainak 16



08:00

Antoñana- Arburu - Maeztu

Tolosa | ibilaldia

Alpino Uzturrek Antoñana eta Maezturen arteko mendi irteera bat antolatu du."Arabako Mendialdea" deitutako eremuan izango da.Antoñana Gasteiztik 30 minutura dagoen 140 biztanle inguruko herri bat da, Izki parke naturalaren mugan.Eta Maeztu (700 biztanle inguru), Bernedorekin batera, Arabako Mendialdeko eskualdeko handiena da.Altuera irabazi eta gero, mendiz mendi joango gara. Zerrenda luzea da: Mendibibila (1043m), Arburu (1048m), Santa Ageda (1041m) Peña Lascinco (907m), Zabalegi (865m) eta Peñas de Obi (854m).Erraza egiteko eta oso atsegina: urjauziak, errotak, kobazuloak,...

Antoñana- Arburu - Maeztu

Alpino Uzturrek Antoñana eta Maezturen arteko mendi irteera bat antolatu du.
"Arabako Mendialdea" deitutako eremuan izango da.
Antoñana Gasteiztik 30 minutura dagoen 140 biztanle inguruko herri bat da, Izki parke naturalaren mugan.
Eta Maeztu (700 biztanle inguru), Bernedorekin batera, Arabako Mendialdeko eskualdeko handiena da.
Altuera irabazi eta gero, mendiz mendi joango gara. Zerrenda luzea da: Mendibibila (1043m), Arburu (1048m), Santa Ageda (1041m) Peña Lascinco (907m), Zabalegi (865m) eta Peñas de Obi (854m).
Erraza egiteko eta oso atsegina: urjauziak, errotak, kobazuloak,...


08:45

San Joanak

Tolosa | Festa

08:45 : T3T eta T2T Mendi Maratoiak, Oargi Mendi taldeak antolatuta. (Trianguloa) 11:30: Oroimenerako kontzertua, Buru Bihotzez elkarteak antolatuta: ‘Orkestrina band Jazpana’. (Alondegia) 18:00: Bertso jaialdia: Amaia Agirre, Jexux Mari Irazu, Maialen Lujanbio eta Unai Mendizabal.Gai-jartzen: Iker Iriarte.  (Berdura plaza) 20:00: Kontzertua: Loinatz, Oroith eta Hodeiertz Abesbatzak, Requiem (Maurice Duruflé). (Andra Mari parrokia)

San Joanak

08:45 : T3T eta T2T Mendi Maratoiak, Oargi Mendi taldeak antolatuta. (Trianguloa)

11:30: Oroimenerako kontzertua, Buru Bihotzez elkarteak antolatuta: ‘Orkestrina band Jazpana’. (Alondegia)

18:00: Bertso jaialdia: Amaia Agirre, Jexux Mari Irazu, Maialen Lujanbio eta Unai Mendizabal.
Gai-jartzen: Iker Iriarte.  (Berdura plaza)

20:00: Kontzertua: Loinatz, Oroith eta Hodeiertz Abesbatzak, Requiem (Maurice Duruflé). (Andra Mari parrokia)


09:00

T3T mendi maratoia/ T2T mendi maratoi erdia

Triangulo plaza, Tolosa | Lasterketa

T3T mendi maratoia/ T2T mendi maratoi erdia Triangulo plaza

11:00

Haurren Hiria

Zumardiaundia, Tolosa | Festa

11:00-14:00 JOKAI (Jolas mitologikoak) 16:30 Tomaxen abenturak antzerkia. 18:00 TramaMatraka musika ikuskizuna. Egun osoan zehar: Hondarrezko irudiak. 

Haurren Hiria Zumardiaundia

11:00-14:00 JOKAI (Jolas mitologikoak)

16:30 Tomaxen abenturak antzerkia.

18:00 TramaMatraka musika ikuskizuna.

Egun osoan zehar: Hondarrezko irudiak. 


11:30

Oroitzapenerako musika- Orkestrinaband Jazzpana Taldea

Alondegia, Tolosa | Kontzertuak

Igandean, ekainak 16, 11:30ean "Oroitzapenerako musika" kontzerua ospatuko da. Orkestrina Band Jazzpana-ren eskutik, Buru bihotzez elkartea, Tolosako Udala eta Kopibat-en laguntzaz. 

Oroitzapenerako musika- Orkestrinaband Jazzpana Taldea Alondegia

Igandean, ekainak 16, 11:30ean "Oroitzapenerako musika" kontzerua ospatuko da. Orkestrina Band Jazzpana-ren eskutik, Buru bihotzez elkartea, Tolosako Udala eta Kopibat-en laguntzaz. 


12:30

Numen Dantza ESkolako emanaldia

Leidor Aretoa, Tolosa | Emanaldia

Numen Dantza ESkolako emanaldia Leidor Aretoa

17:00

Robotia

Leidor Aretoa, Tolosa | zinema

84 min. 

Robotia Leidor Aretoa

84 min. 


18:05

Gazte Festak

Ibarra

18:05 Antton Telleriaren bakarrizketa, Gaztetxean 19:09 Desgaraian Bitartean, luncha egongo da.

Gazte Festak

18:05 Antton Telleriaren bakarrizketa, Gaztetxean

19:09 Desgaraian

Bitartean, luncha egongo da.


18:30

Duo Geberovich Klainer

Hiru taberna, Tolosa | Kontzertuak

Duo Geberovich Klainer Hiru taberna

19:00
20:30

Hit man. Asesino por casualidad

Leidor Aretoa, Tolosa | zinema

113 min.

Hit man. Asesino por casualidad Leidor Aretoa

113 min.


19:30

Back to black

Leidor Aretoa, Tolosa | zinema

122 min. 

Back to black Leidor Aretoa

122 min. 


19:30

Bad boys

Gurea antzokia, Amasa-Villabona | zinema

Bad boys Gurea antzokia


17:30
23:00

Itzalaren goraipamena - Jose Mari Razkin

Tolosa | Erakusketa

Erakusketa Hiru tabernan ikusgai egongo da, astegunez 17:30etatik aurrera eta astebukaeratan 12:00etatik aurrera.

Itzalaren goraipamena - Jose Mari Razkin

Erakusketa Hiru tabernan ikusgai egongo da, astegunez 17:30etatik aurrera eta astebukaeratan 12:00etatik aurrera.



10:00
20:00

Tolosako IV. San Joan Padel Txapelketa

Berazubi estadioa, Tolosa | Txapelketa

Tolosako IV. San Joan Padel Txapelketa Berazubi estadioa


10:00
19:00

Gipuzkoako infantilen eta adin artekoen udako txapelketa

Usabal, Tolosa | Txapelketa

Gipuzkoako infantilen eta adin artekoen udako txapelketa Usabal
Motak:
Guneak:

Egutegia

Uztaila
al ar az og ol lr ig
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Abuztua
al ar az og ol lr ig
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Urte osoko agenda ikusi »»